......sranda musí být..............................i kdyby na chleba nebylo:)

Bitva u Mastníka 6. -8. 7.2007

8. července 2007 v 18:23 | Zilla
SASOVÉ NA PANSTVÍ SÁDECKÉM
aneb takový nářez čekal málokdo!
pořádajícími skupinami byly Společenstvo Libertas a SHŠ M.B.P.
Toto byla jedna z nejlepších akcí, kterých jsem se zúčastnila. Začalo to pátečním příjezdem k bojišti. První, co nás uvítalo, byl obrovský statek, vyvedený do nejmenších detailů. Zkrátka kulisa, jak má být. Včetně vnitřních prostor, ve kterých by nebyl problém nějaký čas přebývat. Nechyběly ani kaplička se hřbitovem. Velká dřina pořádajících se jednoznačně vyplatila, stavba dokonale zapadala do terénu a každý, kdo tuto scenérii spatřil, mluvil stejně. Až bylo mnohým líto, že druhý den měla stavba lehnout popelem. Večer před bitvou se u statku dokonce konala "statek párty."
V bitvě posloužil statek dokonale. Pyrotechnik ukázal, že je skutečným znalcem svého řemesla a v okamžiku, kdy měl statek začít hořet, přišel nejdramatičtější moment bitvy. Jako obránci jsme stáli ve dvoře a viděli jsme, jak vzplanula levá strana střechy a říkali jsme si - no fajn, teď si v pohodě uprchneme. Jenže to, co přišlo vzápětí, předčilo nejodvážnější představy. Během několika vteřin vzplál celý statek takovým plamenem, že jsme měli co dělat, abychom stihli utéct. Žár byl tak velký, že jsme nemuseli nic předstírat a prchalo se doslova jako o život. Východ z dvora se během chvíle ucpal a tak to mnozí brali přes plot. Velice trefně to vyjádřilo naše básnické střevo večer u ohně (autor se jistě pozná):
...
Někdo flopem, někdo branou,
někdo s držkou ošlehanou,
někdo dírou v baráku -
makej, zdrhej, vojáku!
...
Když jsme vyběhli, ještě jsme stačili spatřit hořící statek, byly to plameny neskutečných rozměrů! Nikomu se naštěstí nic vážného nestalo a akce skončila velkým úspěchem. Pořadatelé slíbili i DVD, takže je na co se těšit!
Vivat Společenstvo Libertas a SHŠ M.B.P.!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mahy mahy | 30. března 2008 v 15:35 | Reagovat

Dobře ty.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama