......sranda musí být..............................i kdyby na chleba nebylo:)

Malá procházka bojištěm

6. července 2009 v 22:07 | Zilla |  Aktuality
Blížilo se dvousetleté výročí bitvy u Znojma a chtěla jsem si před plánovaným pochodem ke Znojmu malinko protáhnout nohy. Ale kam se vydat.... První návrh - obejít přehradu - byl nakonec převálcován návrhem dalším - projít si kus slavkovského bojiště. Bude to alespoň pěkně stylové :-) Dostala jsem tip na jednu trasu s pěknými "panorámaty" a pořídila jsem několik corpus delicti. Na některých fotkách je bohužel znát malé množství mých fotografických zkušeností :-)

Můžeme se tedy vydat na cestu:

...startovala jsem ze Žuráně...

...přímo z Napoleonova velitelského stanoviště...

V dálce se rýsuje cíl pochodu - Mohyla míru:

Druhým zastavením byl Santon:Ve slavné bitvě u Slavkova se kopec Santon stal terčem útoku jednotek ruských vojáků pod velením generála Bagrationa, protože Napoleon si toto místo zvolil za opěrný bod pro levé křídlo armády. Kopec byl obsazen 17. lehkým pěším plukem generála Clappareda a ten použil k opevnění tři pásy zákopů. Za posilu mu sloužilo 18 těžkých děl, jimž velel plukovník Senarmont. (zdroj: www.austerlitz.org)

Ze santonu jsem směřovala na Jiříkovice a před nimi jsem se vydala polní cestou směrem na Blažovice.

Na okraji Blažovic:

"Ať pláčou krásné dámy v Petrohradě!" Toto zvolání generála Rappa se mi vybavilo, když jsem se z Blažovic vydala přes Staré vinohrady k Mohyle míru. Na Starých vinohradech se střetly vojáci císařských gard, elita s elitou. Generál Rapp se v čele Napoleonových mameluků střetl s carskou kavalegardou a ta byla mameluky rozmetána. Generál Rapp je znázorněn na obrazu Francoise Gérarda, jak před Napoleona přivádí zajatého knížete Repnina.

Úsek cesty nacházející se hned za Blažovicemi:

... a o něco blíže k Prateckému návrší:

Památník nad obcí Prace:A zde je cíl mého putování - Mohyla míru:Z této fotky mám největší radost, slunce osvítilo Mohylu přesně podle mých představ, oblohou se působivě hnaly mraky a tak jsem nemohla jinak, než tento moment zvěčnit:

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama